Úspěšný 7. ročník Memoriálu Josefa Šťulíka

I přes chladnější počasí a po covidové přestávce se 21. září sešlo v Památníku Ležáky 255 žáků a studentů ze 16 ZŠ, SŠ, aby uctili památku ležáckého odbojáře a hrdiny Josefa Šťulíka.

Ve středu 21. září 2022 se uskutečnil již sedmý ročník Memoriálu Josefa Šťulíka, který se běžel po naučné stezce z Ležáků až na náměstí městyse Včelákov. a byl věnován památce Josefa Šťulíka a odbojové skupiny zvané Čenda. Cílem memoriálu je vzbudit zájem studentů základních, středních škol a odborných učilišť o historii památného místa.

Záštitu na 7. ročníkem převzala paní Jarmila Kratochvílová, běžkyně krátkých a středních tratí, která je držitelkou světového rekordu na 800 m. 

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v Památníku Ležáky za účasti Jarmily Kratochvílové, Jarmily Doležalové ml., vnučky Josefa Šťulíka, ředitele Památníku Lidice dr. Eduarda Stehlíka a starosty městyse Včelákov Jana Pejchy.

Putovní pohár Josefa Šťulíka za nejvíce přihlášených závodníků obdržela ZŠ U Stadionu Chrudim.

Poprvé s námi organizační zabezpečení zajišťoval Klub rekreačních běžců Chrudim, jehož členům děkujeme za spolupráci. Za finanční podporu děkujeme Magistrátu města Pardubice, Městysu Včelákov a obci Miřetice, a za organizační pomoc ZŠ Včelákov.

Ještě jednou gratulujeme všem závodníkům. A velký dík patří také pedagogům, bez jejichž zájmu a podpory bychom tento závod nemohli a ani nechtěli organizovat.

Videozáznam z memoriálu můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=R-gqpRRBm0Q

11. dubna 2023 se na Vás opět těšíme při 8. ročníku.

Výsledková listina:

žákyně

žáci

dorostenky

dorostenci