10. ročník Memoriál Karla Kněze

Dne 17. června se uskutečnil 10. ročník v branném závodu Memoriál Karla Kněze.

Záštitu nad 10. ročníkem převzali a osobně se zúčastnili: bývalý policejní prezident genmjr. Jan Švejdar,ředitel Krajského ředitelství Policie Pardubického kraje, plk. Mgr. Jan Ptáček, MBA, ředitel Krajského vojenského velitelství Pardubice plk. Ing. Petr Holý a předseda veteránů Nezávislého odborového svazu Policie ČR nprap. v. v. Jiří Mergl.

Jelikož se jednalo o jubilejní 10. ročník, tak organizátoři požádali složky, které se přímo podílí při přípravě závodu o mimosoutěžní vystoupení. Při tomto branném závodu změřili své síly družstva složená ze zástupců Policie Pardubického kraje, dále 43. výsadkového pluku Chrudim, Krajského vojenského velitelství Pardubice, Městské policie Chrudim a Sboru dobrovolných hasičů Miřetice.

Memoriál Karla Kněze začal prezencí družstev v Louce u Vrbatova Kostelce v 9:00. V 9:45 byla uctěna památka vrchního strážmistra Karla Kněze, významného člena ležácké odbojové skupiny "Čenda".

Start závodu proběhl v 10:05 hodin. Současně byl pro účastníky závodu, ale i širokou veřejnost připraven doprovodný program, např. ukázka historické bojové techniky a zbraní Centrum zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč a 43. výsadkového pluku Chrudim, spojená s ukázkou techniky Policie ČR Pardubického kraje, prezentace Posádkového velitelství Praha, dále na pietním území byla předvedena práce policejních psovodů a seskok parašutistů. Všichni přítomní si zároveň mohli prohlédnout v Minigalerii výstavu "Hrdinové – Příběhy odvahy a zrady v obrazech Zdenky Landové".

Ve 14:30 ředitel Památníku Lidice, PhDr. Eduard Stehlík, Ph. D., MBA vyhlásil výsledky závodu. Závodu se zúčastnilo dvacet dva pětičlenných družstev ve třech kategorií, I., II. stupně základních škol a družstev IZS.

Výsledková listina:

I. kategorie:

1. místo ZŠ Resslova Hlinsko

2. místo ZŠ Proseč (družstvo č.7)

3. místo ZŠ Prosetín

4. místo ZŠ Raná

5. místo ZŠ Smetanova Hlinsko a ZŠ Kameničky (družstvo č.5)

6. místo ZŠ Proseč (družstvo č.8)

7. místo ZŠ Včelákov

8. místo ZŠ Chrast

9. místo ZŠ Kameničky (družstvo č.6)

II. kategorie:

1. místo ZŠ Včelákov

2. místo ZŠ Prosetín

3. místo ZŠ Resslova Hlinsko

4. místo ZŠ Chrast a ZŠ Chroustovice (družstvo č.12)

5. místo ZŠ Smetanova Hlinsko

6. místo ZŠ Chroustovice (družstvo č. 11)

III. kategorie IZS:

1. místo Policie ČR

2. místo 43. výsadkový pluk Chrudim

3. místo Krajské vojenské velitelství Pardubice

4. místo Městská policie Chrudim a Sbor dobrovolných hasičů Miřetice