Ležáky - poselství ukryté v květech

5. ročník na téma: Ležáky - poselství ukryté v květech

Zúčastněte se 5. ročníku celostátní soutěže v aranžování a tvorbě květin z libovolného materiálu. Památník Lidice a Památník Ležáky v měsíci KVĚTNU, kdy si připomínáme a vzdáváme poctu matkám a mateřství, vyhlašují pro děti z MŠ a žáky ZŠ dětskou soutěž v aranžování květin pod názvem "LEŽÁKY - POSELSTVÍ UKRYTÉ V KVĚTECH". Den matek je rozšířen a oslavován po celém světě a v roce 1923 se díky Alici Masarykové dostal do povědomí i v ČR. 

Narozeninová kytice pro Jiřího Potůčka

V letošním roce si připomeneme 100. výročí od narození Jiřího Potůčka (*12. 7. 1919; †2. 7. 1942) z paradesantní skupiny Silver A, který je téměř neznámý a přitom patří k velkým postavám českého odboje. Jeho činy jsou uváděny jako okrajová součást velkého dramatu kolem atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Ve skutečnosti to byl mimořádný hrdina.

Proto i zadání letošního ročníku soutěže zní: Vazba z květin k významnému výročí Jiřího Potůčka.

Kritéria a kategorie soutěže:

  • Mateřské školy
  • 1. stupeň základních škol
  • 2. stupeň základních škol + odpovídající ročníky gymnázii

Technická kritéria:

  • stabilita, pevnost
  • volba libovolného materiálu
  • originalita a kreativita
  • maximální velikost práce 1m x 1m

Na každého soutěžícího čeká pamětní list a výherci se mohou těšit na věcné ceny. Odborná porota bude složena z řad pedagogů, výtvarníků a flóristů.

Nejlepší aranžmá bude 24. 6. 2019 odměněno prohlídkou Východočeského muzea v Pardubicích. Součástí prohlídky bude také speciální edukační program na téma "Lidé proti Heydrichovi" a ukázka předmětů uložených v depozitáři s příslušným komentářem. Na závěr celého dne bude vítězné aranžmá uloženo v Lesoparku Jiřího Potůčka v Pardubicích–Trnové. 

Termín uzávěrky přihlášek 17. 5. 2019

Termín uzávěrky prací 20. 5. 2019.

Vyhlášení výsledků 24. 5. 2019 v 10.00.

Přihláška 2019

Plakát 2019

Statut

Výzva k soutěži 2019

Autor: Filip Peltička