MEMORIÁL KARLA KNĚZE

Memoriál Karla Kněze, branný závod pro mládež se uskuteční dne 17. června 2022.

Na památku vrchního strážmistra Karla Kněze, který byl členem odbojové skupiny zvané „Čenda“ se rozhodl Památník Lidice pořádat každoročně branný závod zvaný „Memoriál Karla Kněze“. Jeho cílem je vzbudit zájem žáků základních škol o historii památných míst souvisejících s nacistickou represí na území České a Slovenské republiky. Memoriálu se mohou zúčastnit pětičlenná družstva základních škol prvního a druhého stupně.         

Záštitu nad 10. ročníkem Memoriálu Karla Kněze převzal bývalý policejní prezident brig. gen. Mgr. Jan Švejdarředitel Krajského ředitelství Policie Pardubického kraje plk. Mgr. Jan Ptáček, MBAředitel Krajského vojenského velitelství Pardubice plk. Ing. Petr Holýpředsedy veteránů Nezávislého odborového svazu Policie ČR nprap. v. v. Jiřího Mergla 

Jelikož se jedná o jubilejní 10. ročník, tak organizátoři požádali složky, které se přímo podílí při přípravě závodu o mimosoutěžní vystoupení. Při tomto branném závodu změří své síly družstva složená ze zástupců  Policie Pardubického kraje, dále  43. výsadkového pluku Chrudim,  Krajského vojenského velitelství Pardubice, Městské policie Chrudim a Sboru dobrovolných hasičů Miřetice.  

TISKOVÁ ZPRÁVA